Strona główna > Konferencje, Microsoft, Osobiste > Lubelskie Dni Informatyki

Lubelskie Dni Informatyki

Wiele miesięcy przygotowań, nocy bez snu i udało się, Lubelskie Dni Informatyki 2008 Heroes Community Launch wystartowały 6 maja 2008 roku o godzinie 9. Podczas konferencji przeprowadzono 16 wykładów poprowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin informatyki z całej Polski.Całe wydarzenie odbywało się w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia a zarazem największa tego typu impreza zorganizowana w tym rejonie naszego kraju, skierowana do pasjonatów informatyki z całej Polski. Całe wydarzenie postało dzięki ciężkiej pracy organizatorów, których można podziwiać tu.

Drugiego dnia wydarzenie rozpoczął dyrektor działu Badawczo-Rozwojowego firmy Anica System, który mówił o aktualnej pozycji studenta na rynku pracy, o tym czym zajmuje się dział przez niego kierowany oraz ogłosił konkurs dla zgromadzonych uczestników.

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować naszym sponsorom, czyli firmom Microsoft, Anica System, eLeader, Infinite, K2 Internet, Zeto Lublin, UHC, Helion, Telerik, JetBrains, Infragistics, Culminis oraz Software Wydawnictwo.
Gdyby nie pomoc wyżej wymienionych firm wydarzenie nie odbyło by się w tak dużym formacie, a dzięki temu, że część wymienionych firm wystawiła swoje stoiska każda osoba mogła zapoznać się z profilem firmy, ofertami pracy.

 

Całe wydarzenie było podzielone na bloki tematyczne takie jak dostęp do danych, systemy operacyjne, praktyczne zastosowania, nowe trndy i inżynieria oprogramowania. W każdym dniu mogliśmy usłyszeć wykłady z prezentowanych wyżej dziedzin. Dzięki zróżnicowanej tematyce każdy mógł znaleźć coś dla siebie w ciągu 3 dni wydarzenia. Mieliśmy przyjemność posłuchać nie tylko prelegentów z Lublina, ale też z takich miast jak Warszawa, Kraków, Poznań, Szczecin i Gdańsk- udało się nam się zgromadzić wiele znanaych prelegentów, czołowych członków społeczności takich jak WSS czy CodeGuru z czego jesteśmy dumni i mam nadzieje, że większość ludzi zgromadzonych na wydarzeniu podobało się to co zostało zaprezentowane.

Jaki był cel…? Uznaliśmy, że Lublin jest miastem, które ma bardzo znaczący potencjał specjalistów zajmujących się nowoczesnymi technologiami. Przez wiele lat cierpiał na brak wydarzeń kształtujących oblicze miasta jako zaplecza naukowego polskiej informatyki. W mieście szczycącym się posiadaniem trzech uczelni kształcących informatyków dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu technik komputerowych ograniczony był do działalności naukowej uczelni, dostępnej tylko dla jej studentów oraz kilku imprez skupiających zwarte, nieliczne grono specjalistów. Postanowiliśmy spróbować to zmienić! Myślę, że nam się udało, a nasze ciągłe dążenie do doskonałości pozwoli nam stworzyć za rok wydarzenie, które jeszcze bardziej zapadnie w pamięć wszystkim odwiedzającym, ale także sponsorom, którzy postanowią nam zaufać.

Poniżej link do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć jak się bawiliśmy:
Galeria

A oto na koniec część organizatorów na nieformalnym spotkaniu:

Dziękuję wszystkim za udział w wydarzeniu, pomoc przy jego tworzeniu i wsparcie, które pozwoliło mi się nie poddać przy zarządzaniu tym wydarzeniem.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: