Strona główna > .NET, HTML5, Internet Explorer, Microsoft, Osobiste > Win The Web – Konkurs 24h

Win The Web – Konkurs 24h

Kilka tygodni temu w Warszawie odbył się konkurs programistyczny o nazwie WinTheWeb. Był on trochę inny o wszystkich, bo czas przewidziany na "zakodowanie" zadania wynosił aż 24h nieprzerwanej pracy. Nie zastanawiając się długo postanowiłem, że wezmę w nim udział- po znalezieniu dwóch dodatkowych osób zapisaliśmy się.
Aby dostać się do Warszawy na właściwy konkurs należało wysłać aplikację, która była biletem wstępu dla drużyny. Po oddaniu wymaganej aplikacji myśleliśmy, że wszystko już bez większych komplikacji doprowadzi nas do finału konkursu w Warszawie, a jednak los chciał, że jedna osoba z naszego zespołu nie mogła pojechać, ale MS zaraz nam znalazł chętnego do brania udziału w konkursie dlatego bez strat w ludziach doszliśmy do etapu w stolicy.

Na miejscu pojawiliśmy się w sobotę około godziny 9.


Po przywitaniu nas na tegorocznej edycji konkursu, rozlosowane sale konkursowe i zaproszona nas na 2 godzinną przerwę, którą my poświęciliśmy na obejcie zabezpieczeń, które Microsoft nałożył na sieć WiFi, z której korzystaliśmy oraz na instalację niezbędnego oprogramowania. Podczas konkursu korzystaliśmy z prywatnych laptopów.


Był to idealny czas na podział zadań: grafik, koder, analityk 😉

O godzinie 12 dostaliśmy treść zadania gównego: należało zrobić system do firmy posiadającej samochody, gdzie można by wizualizować na mapie gdzie aktualnie znajdują się nasze pojazy, jaką przebyły drogę i tak dalej. W między czasie dostawaliśmy tak zwane mini-taski, pierwszy z nich zakładał stworzenie programu emulującego zwierzaka, którego mieliśmy karmić (przypominają się czasy dzieciństwa i tych małych urządzonek), drugi zakładał stworzenie strony, która miała prezentować zespół i wykonywany system do wizualizacji samochodów na mapie, trzeci task się nie odbył z przyczyn technicznych.

Prócz przerw na obiad (14:00) i kolację (22:00) mieliśmy inne atrakcje jak konkurs gry w Guitar Hero (super gra!), niestety nie udało mi się dojść daleko, ale i tak się cieszę, że poznałem taką fajną grę.

Poniżej przedstawiamy parę zdjęć, jakie udało nam się zarejestrować podczas ciężkiej nocy kiedy kodowaliśmy wspomniany sytem.

 

 

Nie udało nam się wygrać, ale nie o to chodziło. Dobrze się bawiliśmy, a przy okazji bliżej poznaliśmy technologię Live, w takich zastosowaniach jak programowanie map, systemów logowania, tłumaczenia stron. Polecam wszystkim branie udziału w przyszłych edycjach.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: