Strona główna > Konferencje, Microsoft > Spotkanie ze Stevem Ballmerem

Spotkanie ze Stevem Ballmerem

23 kwietnia 2009 roku odbyło się spotkanie aktywnych członków społeczności ze Stevem Ballmerem. Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć. Już w 2007 roku byłem na spotkaniu z nim i przekonany wtedy do jego wizji rozwoju rynku IT postanowiłem i tym razem sprawdzić gdzie to wszystko zmierza.

Ponieważ poprzedniego dnia miałem swój występ na ITAD w Częstochowie musiałem się szybko przetransferować do Warszawy na ranne spotkanie. Na szczęście nie było problemu z dojazdem do samej Warszawy jak też do hotelu Sheraton. Jak na każdym tego typu spotkaniu prócz celu samego w sobie czyli spotkaniu ze Stevem można było spotkać wielu wielu znajomych, z którymi w większości rozmawia się tylko przez e-mail/skype/msn. To jest niewątpliwa wartość dodana tych spotkań.

Po wpuszczeniu nas do sali wszystko zaczęło się dłużyć. Mogliśmy obserwować film prezentujący technologie Live, który widziałem siedząc tam chyba z 10 razy. Za którymś razem nawet mogłem już skutecznie “przewidywać” następną scenę. Dzięki temu znam już na pamięć parę scenariuszy w jakich portali Live jest idealny 🙂

Po paru dziesięciu minutach Steve wkroczył na scenę z szalikiem Polskiej reprezentacji. Wtedy może nie do końca było to jasne, ale teraz można przewidywać, że miało to coś wspólnego z później ogłoszonymi finałami konkursu Imagine CUP 2010 w Polsce. Niestety jego przemówienie trwało 5min, w ciągu których przedstawił bardzo krótko Roadmap rozwiązań Microsoft, oraz odniósł się do kryzysu na świecie i jego realnym odbiciu w świecie IT. Nie był tutaj jedyną osobą, od której w ostatnim czasie usłyszałem, że na kryzysie w IT można zarobić.

Reszta jego sesji czyli około 40min zostało oddane w ręce społeczności i ich pytań. Osoby, które wcześniej przedstawiły swoje pytania mogły je teraz zadać na żywo. Padło wiele ciekawych pytań, między innymi o patenty, piractwo w Polsce, o rozwój SQL Server jako platformy komunikacyjnej.
Padły też pytania o to czy Microsoft kupi konkurencyjne przeglądarki, takie jak Opera oraz czy Microsoft ma się czego martwić w czasie kryzysu. Oczywiście Microsoft nie kupi konkurencyjnych przeglądarek, a kryzys będzie tylko momentem gdzie ludzie na chwile przestaną kupować produkty z Redmond, ale nadal będą ich używać- czasem nie do końca zgodnie z prawem.
Paweł Potasiński podczas swojego pytania został nawet posądzony przez Ballmera o testowanie inteligencji, ale po chwili wyjaśnili sobie jaka będzie przyszłość SQL Servera, była mowa o tym, że teraz jest czas na dogonienie Oracla w rozwiązaniach dla największych korporacji, tam gdzie liczy się skalowalność i wydajność.

Jestem zadowolony z tego spotkania, ale oczekiwałem więcej. Dwa lata temu spotkanie z nim większe wrażenie to spotkanie we mnie wywołało. W większości dlatego, że jego mowa była dłuższa, dobrze przemyślana, z ciekawymi dodatkami w postaci śmiesznych sytuacji. Wydarzenie, które odbyło się tym razem dużo lepiej przygotował Microsoft, parę dni po już możemy się cieszyć filmem ze spotkania i zdjęciami- wydarzenie z 2007 choć miało zostać opublikowane nie zostało, mi jednak udało się nagrać co ciekawsze wtedy kawałki i zrobić parę zdjęć.
Jeżeli będziecie mieli w przyszłości okazję polecam przyjść na takie spotkanie i poznać człowieka z taką charyzmą jak on.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany materiałami to poniżej prezentuje linki do:
Relacji wideo – http://edge.technet.com/Media/Steve-Ballmer-spotkanie-z-polsk-spoecznoci-IT/
Relacji zdjęciowej – http://photosynth.net/view.aspx?cid=66AA39FC-A537-4D82-BE0E-A58C01ED6EA4

Kategorie:Konferencje, Microsoft
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: