Strona główna > Konferencje, Microsoft > Konferencja NetVision w Gdańsku

Konferencja NetVision w Gdańsku

Było mi dane zarówno w zeszłym jak też i w tym roku przyjechać na to wydarzenie. Niestety pamięć jest zawodna i chwile trwało zanim udało mi się odnaleźć w realiach innego dużego miasta. Konferencja oficjalnie trwała od 23 do 26 kwietnia. Ponieważ byłem 23 kwietnia na spotkaniu ze Stevem Ballmerem do Gdańska udało mi się dotrzeć dopiero po południu i nie poszedłem na rejestrację odebrać mojego identyfikatora. Niestety jak się okazało dzięki temu, że nie poszedłem pierwszego dnia na rejestrację nie miałem identyfikatora, który upoważniał by mnie do wstępu na imprezę integracyjną- szkoda, bo byłem tam prelegentem jednego ze sponsorów, w świetle tego dziwi mnie takie zachowanie- ochrona klubu mogła mieć przecież listę uczestników… może później ktoś wpadł na tej pomysł, ale ja i tak czekałem pod klubem godzinę i nie zamierzałem czekać dłużej.

Gdybym wcześniej miał ten identyfikator może sprawy potoczyłyby się inaczej.

Drugiego dnia konferencji postanowiłem odnaleźć miejsce rejestracji, tutaj należy pochwalić organizatorów, bo karteczek lokalizacyjnych było dość sporo…

Jednak nie wszystkie wskazywały na sensowne lokalizacje… na niżej mówi mi o miejscu Rejestracji, ale strzałki nie ma…:)

Jednak w niedługim czasie udało się odnaleźć miejsce konferencji…

Dopiero następnego dnia postanowiłem przyjść na parę ciekawych wykładów, interesowała mnie głównie ścieżka Mobile

Prelegenci niektórych firm byli bardzo skorzy do rozmowy po swoich wystąpieniach- jak sie okazało z niektórymi z nich w niedalekiej przyszłości jest szansa na jakiś biznes… firmy dzisiaj bardzo chętnie inwestują w ciekawe pomysły, a ja od jakiegoś czasu szukam inwestora.

Moja sesja odbyła się w sobotę (25.04). Mówiłem o Aplikacjach i Usługach w Chmurze. To dopiero tworzący się nurt oprogramowania, w którym będziemy tworzyć aplikację i uruchamiać na wielu serwerach w DataCenter poza naszą firmom. Głównie po to by zredukować koszty, pozwolić na centralne zarządzanie firmie zewnętrznej poprawkami i serwerami- ogólnie zdjąć z nas odpowiedzialność za sprzęt i oprogramowanie firm trzecich. W tym celu postała platforma Windows Azure, która już dziś pozwala na tworzenie rozwiązań uruchamianych w Data Center Microsoftu w USA. Podczas sesji pokazywałem jak prosto można przekonwertować naszą aplikację ASP.NET do formatu aplikacji uruchamianej w chmurze i jak prosto się taką aplikację wysyła. Choć miałem tylko 45min myślę, że udało mi się oddać sens tego rozwiązania. Miałem wiele pytań zarówno w trakcie wykładu jak też i po więc zainteresowanie było dość spore- na pewno większe niż oczekiwałem.

Oczywiście nie samą konferencją człowiek żyje, miałem w ciągu tych czterech dni sporo okazji do podziwiania morza, czy to w Gdańsku czy pobliskim Sopocie…

Uważam, że NetVision 9 Seminarium Biznesu i Nowych Technologii to bardzo ciekawe wydarzenie. Miałem wrażenie, że w tym roku jest mniej uczestników niż w latach poprzednich- ale nawet taka trudność nie przeszkodziła w realizacji spotkania organizatorom. Nie spotkałem się z innym podobnym studenckim przedsięwzięciem, które by odbywało się przez tyle dni i pozwalało na wybór ciekawych wykładów jak tez szkoleń. Szkolenia to tak naprawdę siła tej konferencji, wiele dużych firm prowadzi w małych grupach bardzo ciekawe warsztaty, takie jak motywowanie pracowników, sztuka prezentacji czy techniki sprzedaży.

Na pewno za rok będę chciał tu wrócić, może znowu uda się poprowadzić jakiś wykład.

Kategorie:Konferencje, Microsoft
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: