Strona główna > BizSpark > BizSpark–darmowe konto Windows Store

BizSpark–darmowe konto Windows Store

Kontynuuje cykl artykułów dotyczących BizSpark, ponieważ od wielu miesięcy uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach młodych firm  i ze smutkiem widzę, ze świadomość tego co dzisiaj Microsoft daje młodym firmom jest słaba, a w większości wręcz zerowa.

Możesz lubić Microsoft, albo go nienawidzić – nie ma to znaczenia. Na koniec dnia liczy się bilans zysków i strat, a ten może lekko się “podkolorować” jeżeli skorzystamy choć z kilku ciekawych (darmowych) benefitów jakie daje nam uczestnictwo w globalnym programie w/w firmy.

Windows Store – co to?

Windows Store to sklep, w ramach którego możemy publikować aplikacje i zarabiać na nich dla systemu Windows 8.

W ramach sklepu będziemy mieli dostęp do

image

ponad 200 krajów, w których Microsoft działa i będzie wprowadzał Windows 8 do sprzedaży dzieląc się z Nami zyskami w opcji 70-30 lub 80-20 w zależności od ilości instalacji aplikacji.

image
(dla wyjaśnienia, np: 70-30 oznacza, że 70% zysków z aplikacji trafia do firmy tworzącej oprogramowanie, a 30% do firmy obsługującej sklep, tu: Microsoft).

Dotychczas firmy działające w sektorze mobilnym takie jak Apple, rozliczały się płaską stawką 70-30.

Plany sprzedażowe Windows 8 na najbliższe dwa lata to 500mln zainstalowanych kopii systemu Windows 8 w komputerach domowych i firmowych. Warto nie lekceważyć takiej ilości potencjalnych maszyn z dostępem do sklepu Windows Store.

Windows Store – czas start

Najpierw zalogujmy się na portalu BizSpark i rozwijamy sekcję Get your free software

10_thumb1

Klikając na link Download Microsoft Software przejdziemy automatycznie do portalu MSDN, który pozwala na ściąganie oprogramowania bezpośrednio na Nasz komputer, ale tym razem nie to jest Naszym celem.
Przechodzimy na zakładkę My account i klikamy na Get code przy Windows Store developer account

16

Następnie przechodzimy do Windows Dev Center

17

Gdzie wybieramy Pulpit nawigacyjny by zobaczyć ekran rejestracji do sklepu Windows Store.
Wybieramy opcję Firmowe i idziemy dalej.

19

W następnym kroku uzupełniany dane firmy. Dane w sporej ilości zostały pobrane z portalu BizSpark. Uzupełniamy dodatkowe pola i przechodzimy do następnego kroku

20

Umowa licencyjna mówi o tym jakiego typu aplikacje możemy włożyć do Windows Store, jakie wymagania stawia im firma Microsoft oraz jak działa mechanizm certyfikacji oraz reklamacji czy to od strony firmy czy od strony użytkowników aplikacji. Warto się z nią zapoznać szczególnie, że jest w języku polskim.

21

W następnym kroku otrzymamy informacje o tym, że konto kosztuje 280zł rocznie. Tutaj bardzo dobra informacja dla osób, które mają konto BizSpark, ponieważ kod, który wygenerowaliśmy na zakładce My account portalu MSDN uprawnia nas do zarejestrowania się za 0zł! (pamiętamy o wciśnięciu Aktualizuj sumę po wpisaniu kodu).

22

Chociaż konto jest darmowe dla Nas firma Microsoft potrzebuje od nas danych karty kredytowej. Jest to niezbędne do zidentyfikowania Nas oraz potwierdzenia Naszej tożsamości. Z Naszego konta zostanie pobrana kwota 3zł, która po kilku dniach zostanie zwrócona na kartę kredytową.

23

Po potwierdzeniu danych Naszej karty kredytowej otrzymujemy podsumowanie z kwotą do zapłacenia 0zł.

24

Po akceptacji danych otrzymujemy podziękowanie za przystąpienie do Windows Store i informację o tym, że sklep jest aktywny.

25

Pulpit nawigacyjny (Dashboard) to miejsce, w którym dodajemy aplikacje, ale też miejsce, w którym obserwujemy ilość ściągnięć, postępy w certyfikacji czy ilość pieniędzy jaką użytkownicy przelali na Nasze konto w ramach Windows Store.

26

 

Czy to już Wszystko?

Niestety nie. Ostatnią rzeczą jest potwierdzenie tożsamości oraz wygenerowanie odpowiedniego certyfikatu. Proces jest bezobsługowy dla Nas jednakże może trwać kilka dni. Certyfikat jest potrzebny do tego by Nasze aplikacje mogły być poprawnie dodane do sklepu Windows 8.

27

Jak otrzymamy email, po prostu kliknijmy w link by rozpocząć proces.

Integracja konta z Visual Studio

Odpalamy Visual Studio 2012 i tworzymy nowy projekt aplikacji Windows Store

28

Klikamy prawym przyciskiem na projekcie i wybieramy Store->Associate App with the Store…

29

Logujemy się do sklepu używając LiveId, na które zarejestrowaliśmy się w BizSpark

30

i wybieramy aplikacje, którą wcześniej dodaliśmy na stronie internetowej Pulpit nawigacyjny (Dashboard).

Podsumowując

Od teraz możemy pisać, publikować i zarabiać na aplikacjach dla Windows 8. Windows 8, który premierę będzie miał już za kilka dni, którego plany sprzedażowe wyglądają bardzo optymistycznie, gdzie jeszcze nie ma zbyt wielu aplikacji wiec konkurencja jest bardzo mała. Każdy ma szansę “wypłynąć”.

W tym kroku zaoszczędziliśmy 280zł!

Kategorie:BizSpark Tagi:
  1. Paweł
    Luty 26, 2013 o 9:46 am

    Czy nie są wymagane dodatkowe potwierdzenia danych firmy? (Jakieś dokumenty)?

  1. Listopad 13, 2012 o 4:12 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: