Strona główna > BizSpark > BizSpark–darmowe oprogramowanie dla firmy

BizSpark–darmowe oprogramowanie dla firmy

Kontynuuje cykl artykułów dotyczących BizSpark, ponieważ od wielu miesięcy uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach młodych firm  i ze smutkiem widzę, ze świadomość tego co dzisiaj Microsoft daje młodym firmom jest słaba, a w większości wręcz zerowa.

Możesz lubić Microsoft, albo go nienawidzić – nie ma to znaczenia. na koniec dnia liczy się bilans zysków i strat, a ten może lekko się “podkolorować” jeżeli skorzystamy choć z kilku ciekawych (darmowych) benefitów jakie daje nam uczestnictwo w globalnym programie w/w firmy.

Jakie darmowe oprogramowanie – o czym tu mówimy?

Każda firma w ramach BizSpark ma prawo do 7 licencji dla pracowników technicznych na oprogramowanie równoważne komercyjnej subskrypcji MSDN Premium, która za sztukę jest warta ponad 6,5 tysiąca euro.

13

W portalu w każdym momencie możemy poprosić o zwiększenie limitu 7 pracowników, na większy.

Darmowe oprogramowanie – czas start

Najpierw zalogujmy się na portalu BizSpark i przejdzmy do sekcji My BizSpark i dodajmy kilku pracowników do Naszej firmy:

a później wróćmy na zakładkę My BizSpark i rozwińmy sekcję Get your free software

10

Klikając na link Download Microsoft Software przejdziemy automatycznie do portalu MSDN, który pozwala na ściąganie oprogramowania bezpośrednio na Nasz komputer

11

W poniższym wypadku ściągam plik ISO (gotowy do wypalenia) najnowszego systemu Windows 8, który premierę będzie miał już za klika dni.

14

Nie można zapominać oczywiście o tym, że Windows jak i wiele innych produktów wymaga od Nas kodu aktywacyjnego, który jako legalni, zarejestrowani użytkownicy mamy automatycznie dostępny/gotowy do wygenerowania pod przyciskiem Product Keys.

15

Podsumowując

Wszyscy pracownicy firmy mogą otrzymać za darmo dostęp do usług w ramach BizSpark, w tym do licencji MSDN Premium, która pozwala na ściąganie oprogramowania i instalowanie legalnych kopii z pełną aktywacją produktu.

Licencję otrzymujemy na 3 lata o czym mówi nam zakładka My account.

12

Pierwsze pieniądze zaoszczędzone!

Kategorie:BizSpark Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: