Strona główna > BizSpark > BizSpark–darmowy hosting w chmurze Windows Azure

BizSpark–darmowy hosting w chmurze Windows Azure

Kontynuuje cykl artykułów dotyczących BizSpark, ponieważ od wielu miesięcy uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach młodych firm  i ze smutkiem widzę, ze świadomość tego co dzisiaj Microsoft daje młodym firmom jest słaba, a w większości wręcz zerowa.

Możesz lubić Microsoft, albo go nienawidzić – nie ma to znaczenia. Na koniec dnia liczy się bilans zysków i strat, a ten może lekko się “podkolorować” jeżeli skorzystamy choć z kilku ciekawych (darmowych) benefitów jakie daje nam uczestnictwo w globalnym programie w/w firmy.

Windows Azure– co to?

Windows Azure to chmura, która umożliwia hostowanie stron internetowych i bardzo szybką ich skalowalność w dowolnym momencie w ujęciu ilości komputerów oraz w ujęciu geograficznym

image

W ramach Windows Azure otrzymujemy możliwość tworzenia paczek z oprogramowaniem, które będą automatycznie dystrybuowane między komputerami, w tym nowymi instancjami potrzebnymi podczas wzmożonego ruchu jak też mamy możliwość utworzenia swoich maszyn wirtualnych z systemami Windows oraz Linux.

image

Bardzo ważną informacją jest to, że nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni co do technologii. Możemy tworzyć oprogramowanie, a potem je instalować w rozwiązaniu chmurowym firmy Microsoft w jednej z następujących technologii:

 • .NET
 • PHP
 • Java

 

Windows Azure– czas start

Najpierw zalogujmy się na portalu BizSpark i rozwijamy sekcję Get your free software

10_thumb1_thumb_thumb

Klikając na link Download Microsoft Software przejdziemy automatycznie do portalu MSDN, który pozwala na ściąganie oprogramowania bezpośrednio na Nasz komputer, ale tym razem nie to jest Naszym celem.
Przechodzimy na zakładkę My account i klikamy na Activate Windows Azure

40

Logujemy się kontem LiveId, na którym zarejestrowaliśmy się do BizSpark

41

Po wybraniu kraju Polska, otrzymujemy ofertę w ramach BizSpark, która zawiera m.in 1500h obliczeniowych, co równa się 2 instancjom (komputerom) w miesiącu, które możemy wykorzystać na własne potrzeby

42

Microsoft potrzebuje danych Naszej karty kredytowej na wypadek gdybyśmy przekroczyli limit 1500h oraz do celów identyfikacyjnych. Może się zdarzyć, że po wprowadzeniu numeru karty kredytowej z Naszego konta zostanie pobrana opłata bliska 3zł – opłata taka zostanie zwrócona w ciągu kilku dni od pobrania.

43

Po zarejestrowaniu otrzymujemy dostęp do panelu administracyjnego. przejdziemy do Portalu zarządzania usługą klikając Portal

44

Portal jest napisany w technologii Silverlight – jeżeli nie mieliśmy wtyczki zostaniemy poproszeni o doinstalowanie jej.

45

Portal pozwala na dodanie baz danych oraz komputerów gotowych do hostowania Naszych usług.
Poniżej prezentuję przykład dodawania komputera, któremu nadałem adres oraz miejsce (na świecie), w którym chciałbym by maszyna została uruchomiona.

46

Podsumowując

Od teraz możemy pisać i publikować oprogramowanie dzięki darmowemu hostingowi firmy Microsoft. Hosting jest całkowicie oparty o chmurę co zapewnia nam bezpieczeństwo i skalowalność Naszych usług.

Kategorie:BizSpark Tagi:
 1. OLO
  Listopad 19, 2012 o 10:56 pm

  Marcin, a czy jesli korzystam z maszyny wirtualnej w Azure, np. z Windows Server 2012, to czy moge na niej postawic WebApplication na IIS? I czy bedzie on widoczny z zewnatrz?

  • Listopad 19, 2012 o 11:00 pm

   Tak, będzie działać. Musisz pamiętać o tym by tej maszynie na zakładce Endpoint (na Azure Management Portal) odblokować port 80.

 1. Listopad 13, 2012 o 4:12 pm
 2. Grudzień 12, 2012 o 7:40 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: