Strona główna > BizSpark > Dodaj pracowników do licencji BizSpark MSDN

Dodaj pracowników do licencji BizSpark MSDN

W ramach licencji BizSpark pracownicy Naszej firmowy mogą uzyskać dostęp do licencji MSDN. Licencja ta umożliwia instalacje różnego rodzaju oprogramowania, w tym:

  • Systemy Windows
  • Visual Studio
  • SQL Server
  • …i wiele wiele innych.

Najpierw zalogujmy się na portalu BizSpark i rozwijamy sekcję Members

10_thumb1_thumb

Naszym oczom ukazuje się lista aktualnie pracujących u nas osób.

Chcąc dodać nową osobę musimy wpisać jej Imię, Nazwisko oraz adres email. Bardzo ważne jest to by adres email był prawidłowy, ponieważ na ten adres zostanie wysłany link do pracownika, który należy kliknąć i wykonać instrukcje tam zawarte.

Pracownik otrzyma email, który będzie wyglądał tak:

image

To co należy zrobić to kliknąć na link aktywacyjny, który przekieruje na stronę Microsoft BizSpark. Jeżeli pracownik ma już konto LiveId (konto Microsoft) klika Sign in here, jeżeli pracownik nie ma jeszcze konta LiveId (konto Microsoft) klika Get one here.

image

Oba przyciski przekierują nas do tego samego ekranu, w którym albo podamy dane do logowania (konto LiveId/Microsoft) albo klikniemy Sign up now by stworzyć nowe.

image

Ja w swoim artykule idę trudniejszą drogą i tworzę konto od zera, dlatego klikam na Sign up now po czym otrzymuje do wypełnienia formatkę z danymi osobowymi, w tym bardzo ważnym polem Microsoft account name, który musi być wypełnione adresem email, na który otrzymał pracownik zaproszenie do BizSpark.

image

Po wypełnieniu wszystkich danych otrzymamy link potwierdzający na adres email, który podaliśmy w polu Microsoft account name. Po kliknięciu w link i potwierdzeniu adresu zostaniemy przekierowani na stronę BizSpark.

To jest ta sama strona, którą zobaczyłby pracownik gdyby już wcześniej miał konto LiveId/Microsoft i po prostu zalogował się (kilka kroków wcześniej).

Pozostaje tylko przeczytać licencję, kliknąć Accept (należy to kliknąć) i wybrać Next Step.

image

Od tego momentu Nasz pracownik ma dostęp do darmowego oprogramowania, w ramach BizSpark klikając w Get your free software.

image

Powodzenia!

Kategorie:BizSpark Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: