Strona główna > Konferencje, Microsoft > Poznań uczestniczy w Global Entrepreneurship Week

Poznań uczestniczy w Global Entrepreneurship Week

Główne logo

Poznań od dawna kojarzy się z przedsiębiorczością. Tutaj oprócz słynnego „tej” każdy robi jakiś „biznes”, mniejszy lub większy. Dlatego też nie dziwne jest to, że w ostatnim konkursie serwisu MamStartup.pl na najbardziej startupowe miasto w Polsce to właśnie Poznań zdobył pierwsze miejsce (http://mamstartup.pl/aktualnosci/2692/najbardziej-startupowe-polskie-miasto-to-wyniki). Poznań to siedziba takich firm jak: Allegro.pl, Wykop.pl czy Beyond.pl; kilku znanych i odnoszących sukcesy startupów: Okazjum.pl, Booklikes.com, SaveUp.pl wraz z Recognize.im, Doctor Kinetic, Edukoala.pl, Jakdojade.pl i Dicepl.us; aktywnych funduszy inwestycyjnych SpeedUp Group, LMS Invest, PAIP.pl czy też akceleratora Huge Thing, który posiada najbardziej rozpoznawalną maskotkę ze wszystkich akceleratorów na świecie. J

W ramach uczestnictwa w Global Entrepreneurship Week w Poznaniu przez cały następny tydzień będzie bardzo intensywny i bardzo interesujący zarówno dla startupowców jak i dla samych programistów.

Wszystko rozpoczyna się od Hackhton WOWZAPP 2012, w trakcie, którego będą tworzone aplikację na nowy system Windows 8. Hackhaton będzie odbywał się w poznańskim AIP Business Link (ul. Abpa. A. Baraniaka 88E, Poznań). Poznański WOWZZAPP 2012 zaczyna się już w piątek 9 listopada o godzinie 17.00 i trwa do niedzieli 11 listopada do godziny 18.00. W trakcie weekendu będzie można popracować ramie w ramie z doświadczonymi programistami, zgłębić tajniki aplikacji pod Windows 8 oraz uzyskać pomoc i wsparcie przy tworzeniu aplikacji nawet, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z technologiami Microsoftu.

Dodatkowo w ramach specjalnej oferty przygotowanej wraz z firmą Microsoft, każdy z uczestników poznańskiego WOWZAPP 2012 będzie mógł uzyskać darmową rejestrację w Windows Store i Windows Marketplace, a także absolutnie bezpłatny dostęp do chmury obliczeniowej Windows Azure. Dla najlepszych twórców aplikacji przewidziane są specjalne nagrody ufundowane przez naszych partnerów, w tym dwie wejściówki na Startup Weekend Poznań.

Dołącz już teraz i zarejestruj się: http://uczestnicy.pl/event/wowzapp-hackathon-poznan

Pamiętajcie by przyjść z własnymi laptopami z zainstalowanym systemem Windows 8 oraz Visual Studio 2012!

Dodatkowo w następnym tygodniu w Poznaniu również będzie się działo:

15 listopada w Poznańskim kinie Muza odbędzie się pokaz filmu The Startup Kids – info

http://poznan.startupweekend.org/2012/10/19/dont-miss-it-documentary-film-startup-kids-in-kino-muza/

16 listopada warsztaty BootCamp organizowane przez Google Developers Group http://poznan.startupweekend.org/2012/10/29/want-to-warm-up-before-swpoz-join-our-gdg-bootcamp/, a zaraz po nim DateCamp http://poznan.startupweekend.org/2012/10/31/datecamp-technology-speed-dating-in-poznan/. Podsumowaniem całego tygodnia będzie Startup Weekend Poznań, który trwa od 16-18 listopada i posiada międzynarodowe grono sędziów i mentorów (http://poznan.startupweekend.org ).

Plan Hackhatonu:

Piątek

17:00 – Rozpoczęcie WOWZAPP (prezentacje firm wspierających i przedstawienie agendy).

17:30 – Podzielenie uczestników wydarzenia na dwie grupy:

· Osoby zaczynające przygodę z Windows 8 –będą mogły wziąć udział w szkoleniu z podstaw tworzenia aplikacji na tę platformę.

· Osoby znające już platformę Windows 8 – będą mogły od razu przystąpić do tworzenia aplikacji.

17:40 – Tematyczne wprowadzenie i burza mózgów przy pomysłach na aplikację.

18:15 – Prezentacja pomysłów na aplikacje i formowanie zespołów.

20:00 – Rozpoczęcie programowania.

Piątek 20:00 do Niedzieli 17:00 – Uczestnicy będą mogli tworzyć aplikacje pod okiem naszych ekspertów i korzystać:

· Ze strefy ekspertów Windows 8 – pomagających uczestnikom w rozwiązywaniu problemów z tworzonymi przez nich aplikacjami.

· Z materiałów pomocniczych.

· Cateringu.

Niedziela 18: 00 – Zakończenie imprezy.

Kategorie:Konferencje, Microsoft
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: