Strona główna > Azure, BizSpark > Windows Azure w BizSpark–wyciągnij 30 tysięcy dolarów w ciągu 18 miesięcy!

Windows Azure w BizSpark–wyciągnij 30 tysięcy dolarów w ciągu 18 miesięcy!

To kolejny artykuł z cyklu…Możesz lubić Microsoft, albo go nienawidzić – nie ma to znaczenia. Na koniec dnia liczy się bilans zysków i strat, a ten może lekko się “podkolorować” jeżeli skorzystamy choć z kilku ciekawych (darmowych) benefitów jakie daje nam uczestnictwo w globalnym programie w/w firmy.

Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym, jak wykorzystać w ciągu pierwszych 18 miesięcy zasoby Windows Azure w ramach swojej organizacji w najlepszy sposób.

 

Podstawy

Zacząć musimy od konta BizSpark. Konto BizSpark może założyć firma lub osoba, która ma dopiero pomysł. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób myśli, że BizSpark jest tylko dla firm.

Jak założyć konto BizSpark piszę tutaj: link

Rozeznanie

Kolejny etap to zbadanie ile zasobów Windows Azure otrzymujemy faktycznie za darmo w ciągu 18 miesięcy. Tutaj pomocna będzie tabelka skopiowana ze stron Microsoftu:

 

image

Patrząc na tabelkę widzę konkrety, czyli ile godzin, gigabajtów, baz i pamięci cache w ciągu miesiąca mogę wykorzystać i podsumowanie – w ciągu całego okresu programu ochronnego BizSpark, czyli 18 miesięcy – mogę wykorzystać zasobów łącznie na kwotę do 3700 dolarów.

Schodzimy do świata realnego

1500h obliczeniowych jakie otrzymujemy w ramach subskrypcji darmowej miesięcznie w zupełności wystarcza do tego by uruchomić usługę w pełnym SLA (99,95%) na jednym rdzeniu albo bez SLA na dwóch rdzeniach.

W ramach tego otrzymujemy dostęp do panelu gdzie możemy uruchomić usługi na systemie Windows oraz Linux, mamy odstęp do baz danych SQL i jednego z dwóch modeli utrzymania aplikacji PaaS i IaaS. Wszystko brzmi rozsądnie.

Dodatkowo pamiętamy o prawie 4 tysiącach dolarów benefitów dla Naszej młodej firmy, co daje około 12 tysięcy złotych oszczędności.

Można więcej

Wyobraźmy sobie, że firma rośnie i potrzebuje więcej zasobów. Mamy wtedy dwie możliwości, albo zaczynamy płacić firmie Microsoft za dodatkowe godziny dodatkowych maszyn, które mają określoną liczbę rdzeni albo prosimy Naszych pracowników o pomoc… tak tak, nie przeczytaliście źle, prosimy Naszych pracowników (technicznych) o pomoc.

Zgodnie z BizSpark, każdy pracownik techniczny, może zostać dodany do licencji BizSpark uzyskując benefity bardzo podobne do tych jakie mamy my – założyciele firmy, założyciele konta BizSpark.

Instrukcja dodawania pracowników do konta BizSpark znajdziemy tutaj – link.

Każdy z pracowników, może założyć konto Azure w ramach swojego konta na BizSparku, co powoduje, że powyższa tabelka prezentuje możliwości nie Naszego BizSparka jako firmy, a prezentuje możliwości poszczególnych pracowników w ramach BizSpark.

Jak dodać konto Azure do dowolnej osoby (właściciel, pracownik) znajdziemy tutaj – link.

Prawdziwy limit

Każde konto BizSpark może mieć 8 kont pracowniczych, 1 założycielskie i 7 kont zwykłych pracowników. Powoduje to, że możliwości i oszczędności Naszej firmy mogą wzrosnąć z 3700 dolarów do 29,600 dolarów w okresie 18 miesięcy. Daje to ponad 1600 dolarów miesięcznie.

Zarządzanie

Prawdziwym problemem jest zarządzanie tyloma kontami, usługami na różnych kontach itp. Znaczy to był problem. Od niedawna Microsoft wprowadził dwie rzeczy, które znacząco przyśpieszą Nam cały proces:

  • Transfer danych w ramach konta i między kontami jest bardzo szybki. Jeżeli znamy tylko klucze do obu kont możemy dane przesyłać błyskawicznie, więcej na temat przyśpieszania Windows Azure pisałem tutaj.
  • Microsoft umożliwia dodanie więcej niż jednego administratora do konta, co powoduje, że logując się raz (na jedno liveid) mogę uzyskać dostęp do kilku kont Windows Azure na raz. Administratorów dodajemy na stronie  – link.

Przy odrobinie współpracy zadziwiająca i moim zdaniem bardzo dobra chmura firmy Microsoft może posłużyć nam na bardzo bardzo długo.

Powodzenia w swoich ekspertymentach!

Kategorie:Azure, BizSpark Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: