Strona główna > Azure, BizSpark > BizSpark Plus–samouczek dla tych, którym nie straszny grant na 60 tyś. dolarów

BizSpark Plus–samouczek dla tych, którym nie straszny grant na 60 tyś. dolarów

Zapraszam do kolejnego artykułu z cyklu Możesz lubić Microsoft, albo go nienawidzić – nie ma to znaczenia. Na koniec dnia liczy się bilans zysków i strat, a ten może lekko się “podkolorować” jeżeli skorzystamy choć z kilku ciekawych (darmowych) benefitów jakie daje nam uczestnictwo w globalnym programie w/w firmy.

O co chodzi?

Chciałbym Wam dzisiaj pomóc uzyskać grant na 60 tysięcy dolarów, który można wykorzystać na infrastrukturę Windows Azure i technologie skupione wokół tej platformy. Microsoft, prócz programu BizSpark, w którym otrzymujemy darmowe oprogramowanie i szereg mniejszych usług daje Nam możliwość ubiegania się o członkostwo w programie BizSpark Plus, BizSpark z grantem, czy BizSpark Azure –> nazw tyle, ile osób, które do niego przystąpiły.

Opisywałem na swoim blogu, jak proste jest założenie konta BizSpark – link tutaj.

Opisywałem również jak wiele rzeczy firma może uzyskać z programu BizSpark – zapraszam do wszystkich artykułów, które mają ten element w treści – link tutaj.

BizSpark Plus

Globalne założenie firmy Microsoft wskazuje drogę młodym firmom zdejmując obowiązek z nich płacenia za usługi i oprogramowanie, rozumiejąc, że po prostu na tym etapie pieniądze ważniejsze są w innych miejscach. To całkiem odmienne wrażenie, niż to które dzisiaj reprezentuje gro dużych firm.

Warunki umowy

Kwota dostępna w ramach grantu może być wykorzystana w ciągu dwóch lat od momentu podpisania umowy. Warto tutaj nadmienić, że w pierwszym roku zasoby są za darmo, zaś w drugim roku płacimy 50% ceny właściwej za usługi w ramach Windows Azure.

Przekładając to na język biznesu. Jeżeli z 60 tyś dolarów w pierwszym roku wykorzystam 55 tyś wówczas ani grosza nie muszę zapłacić z wykorzystanych 55 tyś dolarów. Pozostała kwota 5 tyś dolarów posłuży do tego by w kolejnym (drugim) roku usługa była mnie tańsza. W tym przypadku w drugim roku dysponując kwotą 5 tyś dolarów i wykorzystaniu platformy na poziomie 7 tyś dolarów zostanie dokonana następująca kalkulacja:

[wykorzystane zasoby] – [pozostała kwota z grantu] = 2000 dolarów

[pozostała kwota z grantu] / 2 (50% zniżki) = 2500 dolarów

Czyli z 7000 dolarów zostanie nam do zapłacenia jedynie 4500 dolarów. Proste!

Kto może nam pomóc?

Dostęp do BizSpark na świecie jest nielimitowany, jednakże dostęp do BizSpark Plus już tak. Aby weryfikacja firm/pomysłów była sprawna Microsoft wybrał sobie w znaczących dla niego krajach co najmniej jednego partnera strategicznego, często fundusz inwestycyjny, który lokalnie pomaga dobierać firmy, które powinny skorzystać z oferty firmy Microsoft za darmo.

W Polsce mamy jeden fundusz/firmę partnerską, który aktualnie ma akredytację Microsoft na weryfikowanie i polecenie firm do progaramu BizSpark Plus. Firma to UBIK Business Consulting , która bardzo silnie jest związana z funduszem HardGamma i akceleratorem GammaRebels.

Firma Microsoft zaufała UBIK, ich doświadczeniu oraz rozeznaniu rynku startupów w Naszym kraju. Firma/Projekt, który jest zainteresowany pozyskaniem grantu jest skierowany na rozmowę z Krzyśkiem Kowalczykiem który jest osobą akredytowaną do polecenia ciekawych projektów firmie Microsoft celem uzyskania dofinansowania na 60 tyś dolarów. Warto tutaj podkreślić dwie rzeczy:

 • Microsoft nie bierze od Nas żadnego zabezpieczenia ani udziałów w firmie. To jest grant, nie inwestycja.
 • Nie musimy podpisywać umowy inwestycyjnej z firmą UBIK Business Consulting oraz podmiotami powiązanymi by zostać poleconym do projektu BizSpark Plus.

Poniżej wypowiedz Michała Bonarowskiego, z UBIK Consulting:
„Jesteśmy zaszczyceni mogąc już od 2008 roku brać udział w takim programie, jak BizSpark, szczególnie, że z tym programem wiążą się takie ikony rynku startupów, jak Techstars, Springboard, Seedcamp czy Startup Weekend. Ważne jest także to, że dzięki programowi BizSpark najlepsze startupy zyskują dostęp do wartościowej technologii i unikatowej wiedzy. Wsparcie nie powinno bowiem polegać jednie na inwestycjach kapitałowych, ale także transferze know-how i dobrych praktyk biznesowych. Dlatego uznajemy BizSpark za program, który pomoże startupom – także z naszego portfolio – sprawniej działać na konkurencyjnym rynku.”

Oto kilku partnerów, którzy razem z UBIK Business Consulting dołączyli już do programu BizSpark Plus:

 • TechStars (zasięg globalny)
 • Startup Weekend (zasięg globalny)
 • SeedCamp (zasięg globalny)
 • Founder Institute (zasięg globalny)
 • Fumec (zasięg globalny)
 • Springboard (Wielka Brytania)
 • TechCity (Wielka Brytania)
 • Eura Technologies (Francja)
 • DojoBoost (Francja)
 • Cietec (Brazylia)

 

Dlaczego wierzę, że się może udać?

Jedną z pierwszych firm już biorących udział w programie jest moja firma, PlaceChallenge (http://placechallenge.com/). Wierzę w ten program, wiem jak on działa i z polecam!!!

Inne firmy, które już w Naszym kraju korzystają z opisywanego grantu to Manubia.pl i Migam.pl

Kategorie:Azure, BizSpark Tagi: ,
 1. Brak komentarzy.
 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: