Strona główna > Windows Phone > Nokia Lumia 800 unboxing i legalna aktualizacja do Windows Phone 7.8

Nokia Lumia 800 unboxing i legalna aktualizacja do Windows Phone 7.8

Dzisiaj podczas porządków znalazłem Nokię Lumię 800 i postanowiłem, że “ofiara” będzie przeznaczona do testów najnowszego Windows Phone 7.8, który oficjalnie pojawi się dopiero w lutym 2013r. Mało osób jednak wie o tym, że już dziś można do urządzeń Nokia Lumia wgrać nową wersję systemu całkiem legalnie i w bardzo prosty sposób.

zdjęcie

Zacznijmy od prostych rzeczy, nie ma potrzeby jeszcze wypakowywania urządzenia, podłączania go do komputera.

Ściągnijmy najpierw Nokia Care Suite (link http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=227052&t=5&i=1) po czym zainstalujmy. Całość nie powinna nam zająć więcej niż 10 minut.

Następnie uruchamiany narzędzie Nokia Care Suite i wyszukujemy Product Support Tool for Store

1

W nowym oknie klikamy File->Open product i wybieramy Lumię 800.

4

Następnie klikamy Find online i szukamy firmware, który odpowiada słuchawce, którą mamy oraz krajowi, którego firmware chcemy wgrać. W moim przypadku wybieram Polskę i wersję przygotowaną dla Orange. Wystarczy poczekać teraz aż ściągnie się około 400MB z nowym systemem na Nasz dysk…

2

Po ukończeniu ściągania jesteśmy gotowi do wgrania nowej wersji systemu do Naszego telefonu. Patrząc na okno, lokalizujemy lewej stronie, kierujemy wzrok na dół i klikamy Programming –> Recovery

3

To jest moment, w którym warto przygotować telefon. Instrukcja mówi jasno – wyłączony telefon podpinamy do komputera mając wciśnięty przycisk dodawania głośności

5

Czekamy około 5minut i naszym oczom ukazuje się najnowszy Windows:

image

Sprawdzamy w ustawieniach jaka to wersja systemu (dla pewności):

image

Jeszcze tylko krótkie sprawdzenie czy aplikacje, które powstały w mojej firmie (http://placechallenge.com) dla Windows Phone 7.5 dalej są w sklepie i działają

image

…i działają, możemy być pewni, że wszystko jest w porządku!

UWAGA: Aktualizacja w ten sposób powoduje utratę danych zgromadzonych na telefonie.

Kategorie:Windows Phone Tagi:
  1. Styczeń 3, 2013 o 1:44 pm

    No to mnie zamordowało „Dzisiaj podczas porządków znalazłem Nokię Lumię 800” 😀 Chciałbym takie porządki robić i znajdować takie rzeczy 😀

    • Styczeń 3, 2013 o 1:46 pm

      Szczerze…szukałem Nokii 920, myślałem, że gdzieś mam…a tu 800-tka.
      „Jak się nie ma co się lubi…to się lubi co się ma” 😉

    • Styczeń 3, 2013 o 1:47 pm

      masz rację, zrobię szybką edycję posta – bo tego nie napisałem.

      • Styczeń 3, 2013 o 2:02 pm

        Znając życie to ludzie zrobią tak… Będą czytać posta krok po kroku i robić to co napisałeś… I pytanie – gdzie dowiedzą się o skasowaniu wszystkich rzeczy? 😉 Chyba najlepiej byłoby to dodać tuż przed „To jest moment, w którym warto…”

      • Styczeń 3, 2013 o 2:05 pm

        TO znaczy, że ja jestem „inny”. Bo ja czytam zawsze na sucho do końca sprawdzając czy w ogóle dam radę to zrobić, a potem dopiero dotykam sprzęt.

  2. Styczeń 3, 2013 o 1:46 pm

    A i ważna rzecz, o której może warto napisać w treści – że przy aktualizacji tracimy wszystkie dane z telefonu, bo taka aktualizacja działa inaczej niż w klasyczny sposób (gdzie Zune robi backup i go odtwarza).

  3. Styczeń 3, 2013 o 3:00 pm

    Ehh a ja nie mogę się doprosić Nokii o urządzenia do testów 😉

  4. Adam Kacprzyk
    Styczeń 19, 2013 o 8:51 pm

    Marcin pomożesz mi? Mam problem… mam Nokię Lumie 800, postępowałem zgodnie z Twoimi wskazówkami i system udało mi się zaktualizować ale po uruchomieniu telefon żąda kodu PIN karty SIM-wpisuje i jest napisane że kod został przyjęty i potem pokazuje się komunikat: „Ta karta SIM może być używana tylko w określonych sieciach. Skontaktuj się z centrum obsługi klienta w celu uzyskania kodu blokady.”. W Orange mówią, że nie są w stanie mi pomóc. I pytanie czy ja sobie wgrałem coś na wzór SIM-LOCKA? I czy możesz mi jakoś pomóc w odkręceniu tego?

    • Styczeń 20, 2013 o 12:00 pm

      Wgrywajac swój system wgrałem wersje Orange, ale wybierając wersje systemu z listy możesz wybrać wersje dla dowolnego kraju europejskiego, wybierz siec, która tobie odpowiada. Żaden simlock nie powinien się wgrac, ale jeżeli tak się stało spróbuj wybrać wersje dla Twojego operatora.

      • Adam Kacprzyk
        Styczeń 20, 2013 o 2:29 pm

        Ale ja wgrałem tą samą wersje oprogramowania co Ty. Później jeszcze próbowałem przegrać system ale nie przyniosło to żadnego skutku. Telefon był kupiony w sieci O2 w Anglii ja jestem drugim właścicielem i pierwszy właściciel prawdopodobnie ściągnął simlocka z tej sieci. Ma to jakieś znaczenie?

  1. No trackbacks yet.