Strona główna > Przedsiębiorczość > Krzemowa Dolina–drugi dom

Krzemowa Dolina–drugi dom

Nowy tydzień, więc czas wrócić do poradnika podróżnika do Krzemowej Doliny. Dla przypomnienia, jestem tutaj w związku z firmą PlaceChallenge, która tworzy gry terenowe – lobbuje, promouje, launchuje i deploy’uje.

Print

—–

Wybierając się do San Francisco/Palo Alto zazwyczaj nie planujemy wypadu na parę dni – przez co warto pomyśleć nad tym gdzie wynająć swój kąt.

Najgorszym pomysłem w tak kreatywnym miejscu jest być hotel lub motel. Polecam wszystkim poszukać miejsc, które zwane są tutaj “Startup House” czyli po prostu domami, do których przyjeżdżają ludzie z różnych zakątków świata i pracują nad swoimi projektami, jedni przygotowując prezentacje, inni kodując, a jeszcze inni biegają po inwestorach.

Moje prawie 4 tygodnie w Dolinie spędziłem w Domu Carlosa i Jordiego – Hiszpanów pełnych pasji i pomysłów, osób mocno zaangażowanych w to by wszyscy, którzy przyjadą do Doliny nie czuli się zagubieni – ludzie z duszą, czasem i cierpliwością.

Dom przez nich prowadzony nazywa się Startup Embassy i jest czynny od czerwca zeszłego roku.

Wczujmy się na chwilę w atmosferę domu, a potem wyjaśnię jak to działa…

Startup Embassy Palo Alto from Jordi Valls on Vimeo.

Dom jest otwarty dla wszystkich kreatywnych osób, mających swój pomysł, projekt, zespół, firmę i próbujących swoich sił w rejonie SF.

Carlos i Jordi nie dokonują żadnej selekcji osób na podstawie projektów, jeżeli jest miejsce – każdy może przyjechać – to zaleta tego domu w stosunku do innych, tutaj każdy ma szansę.

Po przyjeździe wybieramy swoje biurko – i już możemy wczuć się w klimat kreatywności.

IMG_1033IMG_1034IMG_1035IMG_1036

Pracujemy obok siebie, kilka projektów, krajów, przekonań i racji – to jest magia tego miejsca. Jeżeli ktoś ma problem w swoim projekcie, w każdym momencie może zapytać kogoś innego.

Oprócz przestrzeni do pracy jest miejsce “w czasie” na sen.

IMG_1039 IMG_1040

W chwilach każdego człowieka są takie chwile, że chętnie by wypoczął od komputera – “zresetował się”. Do tego służy ogród, który prócz naturalnej zieleni posiada drzewo z pomarańczami i cytrynami

IMG_1046IMG_1047

Kilka razy w tygodni organizowane jest BBQ dla osób, które mieszkają w domu oraz ich gości – możemy zaprosić kogo chcemy – w ten sposób budujemy sobie siatkę znajomości.

IMG_1028IMG_1026

Każda osoba, która opuszcza dom jest proszona o zdjęcie oraz pozostawienie swoich danych kontaktowych – dzięki czemu każdy następny mieszkaniec może w razie potrzeby poprosić o kontakt do Nas, a dom w widoczny sposób buduje sobie swoich ambasadorów na całym świecie

IMG_1041IMG_1043

A tu jestem Ja…

IMG_1045

praca, ludzie, słońce…czego chcieć więcej!? Szczerze polecam – http://startupembassy.com

  1. Marzec 26, 2013 o 7:46 pm

    Thank you so much Marcin for the kind words! We loved to have you with us my friend, I just hope to see you really soon again. Good luck with PlaceChallenge!!

  1. Marzec 27, 2013 o 7:49 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: