Strona główna > Przedsiębiorczość > Krzemowa Dolina-miejsce do pracy

Krzemowa Dolina-miejsce do pracy

Wszystkich zainteresowanych moimi artykułami na temat Krzemowej Doliny zapraszam do klikania tutaj, znajduje się tam zbiór artykułów dotyczących różnych aspektów pobytu w tej pięknej części USA.

Wracamy do tematu…dla przypomnienia, jestem w USA w związku z firmą PlaceChallenge, która tworzy gry terenowe – zainteresowanych zapraszam do klikania, w szczególności, że dostępne są już wersja dla Androida.

Print

—–

Przelot i miejsce do spania to nie wszystko – warto pomyśleć o tym gdzie będziemy pracować.

W swoim ostatnim artykule napisałem o Startup Embassy, gdzie wskazałem, że w ramach pobytu w domu każdy ma dostęp do części biurowej i może pracować 24h/dobę. Bardzo podobne oferty przygotowuje wiele innych domów tego typu.

Moje doświadczenie mówi tak – w domu można pracować, ale na dłuższą metę to się nie udaje. Należy odszukać miejsce z ludźmi, którzy mają szansę być dla Nas odpowiednim towarzystwem.. San Francisco/Palo Alto ma wiele przestrzeni komercyjnych, które na pewno uda się Wam odszukać w Internecie, ale… dwie przestrzenie moim zdaniem zasługują na szersze pokazanie:

YetiZen

Przestrzeń do pracy dla osób tworzących gry (mobile, desktop, konsole). YetiZen znajduje się w centrum San Francisco i dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z grami jest za DARMO (link)!

HackerDojo

Duża przestrzeń mieszcząca się w okolicach Mountain View. Zaleta to na pewno cena, bo tylko 100 dolarów miesięcznie (link), która uprawnia do używania przestrzeni 24/7, organizowania swoich wydarzeń oraz korzystania z sprzętu, w tym telefonów różnych firm – na pewno ułatwia tworzenie aplikacji mobilnych w momencie, kiedy jeszcze nie stać nas na nasz własnych sprzęt.

W przestrzeni ciągle coś się dzieje, dlatego to idealne miejsce do poznawania nowych ludzi, rozwijania produktu w oparciu o opinie innych.

Wydarzenia: http://events.hackerdojo.com/

—-

Zachęcam do szukania i pytania. To jest duża zaleta ludzi tutaj, otwartość i chęć pomocy – jeżeli zapytacie na pewno Wam ktoś pomoże.

PS: Tomek Kolinko podczas mojej podróży po Dolinie zaprosił mnie do miejsca zwanego BIOCurious, które jest miejscem do pracy dla osób zainteresowanych biologią.

Jest to laboratorium, do którego może każdy mieć dostęp i eksperymentować na własną rękę – wystarczą chęci, 100 dolarów miesięcznie i chwila czasu na przejście szkolenia obsługi sprzętu jaki jest w laboratorium.

Dolina Krzemowa jak widać to nie tylko programiści Puszczam oczko

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: