Strona główna > Konkurs, Przedsiębiorczość, Windows Phone > IsoBar Create NFC Hackaton–wydarzenie, które przeszło do historii

IsoBar Create NFC Hackaton–wydarzenie, które przeszło do historii

Minęły intensywne dwa dni Hackatonu NFC w Warszawie. Miałem przyjemność uczestniczyć w obu dniach i rozmawiać z uczestnikami na temat rozwiązań NFC oraz wsparciu platformy Windows Phone 8 w tym zakresie. Z tego miejsca chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie mnie

zdjęcie (7)

Nie skupiając się na mojej roli chciałbym podejść obiektywnie do sposobu organizacji wydarzenia ponieważ w ostatnich miesiącach uczestniczyłem w Hackatonach na dwóch kontynentach, a rozbijając bardziej w czterech krajach.

Wszystko rozpoczęło się w sobotę (12 maja 2013f.) o godzinie 10:00 na III piętrze budynku Mysia 3 w Warszawie. Przestrzeń została przygotowana bardzo profesjonalnie

Gra świateł, wszechobecne ekrany prezentujące agendę, hasło do WiFi, następne posiłki były bardzo dobrym pomysłem.

Po krótkich prezentacjach partnerów konferencji nastąpiło formowanie zespołów i pomysłów:

IMG_1724

IMG_1722

Prócz przestrzeni kreatywnej była specjalnie przygotowana strefa dla osób chcących po prostu porozmawiać w oderwaniu od zespołu i projektu lub zjeść coś z ciągle uzupełnianego zapasu jedzenia. Specjalną uwagę chciałbym zwrócić tutaj na serwis kawowy, który realizowała firma zewnętrzna obecna podczas dnia i nocy serwując kawę świeżo przygotowaną z ekspresu. Dla mnie jedynym minusem była wielkość filiżanki, ale smak i aromat był co najmniej właściwy.

IMG_1721

Na godzinę przed oddaniem prezentacji organizatorzy postanowili wywrzeć dodatkową presję w postaci odliczania na ekranach czasu:

IMG_1732

co zwiększyło tylko liczbę “ostatecznych” testów

IMG_1730

i “finalnych” slajdów.

IMG_1733

Tuż po 16:00 nastąpiło przedstawienie Jury konkursu:

Prezentacje były bardzo nerwowe, uczestnicy popełnili bardzo dużo błędów i było widać, że większość nie sprawdziła w ogóle swojej prezentacji przed wyjściem na scenę.
Tutaj moja rada zarówno dla uczestników jak i organizatorów – podczas wydarzenia o godzinie 11:00 był slot przeznaczony na próbne prezentacje, nikt z niego nie skorzystał, moim zdaniem to błąd. Na imprezach typu startup weekend dodatkowo odbywają się krótkie szkolenia z tego jak układać slajdy, co jest ważne podczas prezentacji i jak finalnie prezentować –moim zdaniem powinno się dodać to do To-Do kolejnych Hackatonów.

Jury obradowało bardzo bardzo długo. Widać było duże niezdecydowanie na twarzach, a ciągnące się dyskusje były tylko dowodem tego, że mieliśmy do czynienia z wydarzeniem o niespotykanym dotąd poziomie, zazwyczaj na imprezach tego typu jest bardzo dużo słabych projektów, tym razem mieliśmy sytuację, gdzie było za dużo dobrych.

zdjęcie (3)

Ostatecznie Jury zdecydowało o przyznaniu nagród głównych w poszczególnych kategoriach oraz wyróżnień.

Zespoły, które wygrały:

image

image

image

Wyłączając na chwilę obiektywizm bardzo ciszę się, z tego, że udało mi się zachęcić swoją firmę do współpracy z inną agencją mobile-lab czyli MoMedia, stworzony przez to team został nagrodzony wyróżnieniem, co było świetnym zakończeniem dnia. Brawa dla Kuby, Arka, Kuby i Rafała!

 

Dwa małe minusy jakie mogę od siebie dodać:

  • Internet – miał kilka swoich słabszych momentów, tutaj duży plus dla organizatorów za szybką próbę naprawy sytuacji, zakup modemów LTE dosłownie w biegu.
  • Światła – bardzo efektowna oprawa świetlna, szczególnie w nocy bywała lekko męcząca oko – ale nadal uważam, że to właśnie gra świateł zbudowała bardzo pozytywną atmosferę.

Podsumowując – jestem pod wrażeniem. Poczułem nową świeżość w tego rodzaju wydarzeniach, nie byliśmy świadkiem obecności znowu tych samych osób, które widujemy na podobnych wydarzeniach, były osoby, które faktycznie miały ciekawe pomysły, zaryzykowały i poświęciły swój czas by je zrealizować mierząc się z Jury ostatniego dnia.

Brawo dla organizatorów, brawo dla uczestników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: