Strona główna > Windows Phone > Windows Phone przepycha się przez rynek– ponad 20% w Polsce i Meksyku

Windows Phone przepycha się przez rynek– ponad 20% w Polsce i Meksyku

Wczoraj na jednym z forów dyskusyjnych pojawił się link do informacji o tym, że w Polsce I Meksyku liczba telefonów z Windows Phone na rynku to 20% (globalnie 3%) – ja bym to spłycił do liczby nowo sprzedawanych telefonów, ale to I tak duży sukces.
Link znajdziecie tutaj.

Patrząc na statystyki sieci wymiany reklam ADDuplex widzimy ciekawy trend – głównym telefonem na Naszym rynku z Windows Phone jest HTC (sic!). Ciekawe, bardzo mało ludzi znam, którzy mają właśnie ten telelefon.

clip_image011

Następna ciekawa rzecz, to to, że Windows Phone 8 jest popularniejszy od linii 7.x! Dla programistów tworzących aplikacje to rewelacyjna informacja. Dzisiaj dość duży procent (powiedziałbym że większość) firm pisze dalej pod linię 7.x dzięki temu użytkownicy obu systemów mogą korzystać z aplikacji. Jest to kosztem niestety tego, że tacy programiści nie wykorzystują nowości jakie są w nowym systemie – będąc w trybie kompatybilności.

clip_image004

Dane zgromadzone przez AdDuplex mówią jedną bardzo ważną rzecz dla firm, które tworzą aplikacje dla Windows Phone – rynek rośnie I agencje reklamowe tworzące aplikacje dla swoich partnerów nie mogą (nie powinny) omijać co raz większej ilości użytkowników z słuchawką Windows Phone.

Zapraszam wszystkich do Tworzenia dla Windows Phone. Mit braku aplikacji na tę platformę powoli mija, a tego czego nie ma – można napisać I wrzucić do sklepu. Kto wie – może to Naszą aplikację, ktoś ściągnie milion razy.

Na koniec coś na rozluźnienie:

Nie walczmy, kupmy Lumię
  1. Lipiec 23, 2013 o 11:37 pm

    A jak tam statsy ze store? Czy polscy userzy używają aplikacji? Czy cokolwiek ściagają (i jeśli tak to co) i czy kupują aplikacje czy idą tylko w darmowe? Jak dla mnie to dużo ważniejsze wyznaczniki popularności platformy patrząc oczami dewelopera. Od strony biznesowej decyzji „robić na WP czy nie” przydałoby się jeszcze chociażby rozbicie na segmenty wiekowe – tzn. czy te 20% to są ludzie na studiach? A może 50+? A może równo w każdej grupie?

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: