Strona główna > .NET > Entity Framework 5.0, który czasami udaje 4.4–czyli jak zbudować system wersjonowania, który będzie dla nas mało czytelny I jednocześnie udawał że jest OK!

Entity Framework 5.0, który czasami udaje 4.4–czyli jak zbudować system wersjonowania, który będzie dla nas mało czytelny I jednocześnie udawał że jest OK!

Dzisiaj temat z natury “ciekawy świata” I od razu idziemy do Visual Studio. Jako przykładny architekt jednego z moich rozwiązań postanowiłem swego czasu zrobić upgrade (używając systemu do aktualizacji wersji NuGET) Entity Framework do stabilnej wersji 5.0.

Klik tu, klik tam I mam wersję 5.0. Ucieszony sobie programuje I niczym się nie przejmuje, aż tu nagle… nie wiem dlaczego pokusiło mnie by zobaczyć jaką mam wersję Entity Framework w referencjach I co się okazuje…. że 4.4!

image

Problem w tym, że wersja 4.4 oficjalnie nie istnieje (sic!). Okazuje się, że ktoś wpadł na pomysł, że poreklamuje co to ciekawego ma w nowościach Entity Framework 5 (np: obsługa typów Spatial, enum), ale pozwoli z tego przywileju korzystać tylko osobom, które zmieniają target framework rozwiązania na .NET 4.5 (sic!). Jak masz target framework na poziomie 4.0 to po cichu zamiast EF 5.0 instaluje się 4.4, który nie ma wspomnianych nowości.

No I jeszcze jedno…jak już się połapiemy, że popełniliśmy błąd (bo to przecież Nasza wina) I zmienimy wersję framework na 4.5 to dllka EF nie zmieni się na wersję 5.0. Update NuGET nie zadziała, bo przecież on uznaje, że ma najnowszą wersję (ma wpisane 5.0) w konfiguracji. Pozostaje usunąć wpis z pliku packages.config I zainstalować EF od nowa. Powodzenia Smile

Kategorie:.NET Tagi: ,
  1. Sierpień 13, 2013 o 2:39 pm

    Kod odpowiedzialny za enumy, spatile siedzi w bibliotekach .NETowych a w wersji .NET 4.0 niestety tego kodu nie ma, dodali w 4.5, dlatego na 4.0 nie działa. W EF 6.0 mają przenieść wszystko do EntityFramework.dll i się uniezaleźnić. Łącznie z designerem, będzie oddzielny instalator. Jeśli ktoś musi korzystać z .NET 4.0 to musi poczekać. 🙂

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: