Strona główna > HTML5, Internet Explorer, Microsoft > Microsoft i Google współpracują w celu stworzenia lepszego standardu WebRTC 1.1

Microsoft i Google współpracują w celu stworzenia lepszego standardu WebRTC 1.1

 

WebRTC oryginalnie powstał z pomysłu firmy Google, która stworzyła specyfikację standardu do komunikacji w czasie rzeczywistym (głos, wideo, wiadomości) w przeglądarce internetowej. Kilka dni temu Microsoft i Google podpisały umowę o współpracy przy poprawianiu tego standardu tworząc ORTC, który ma być początkiem tworzenia standardu WebRTC 1.1

Co innowacyjnego obie firmy wnoszą do specyfikacji?

Programiści nie zgadzają się na to by standard ich ograniczał w stosowanych kodekach, obecnie wspierane powinny być iLBC, iSAC, G.711, G.722 oraz VP8 (Google’a). Brakuje np: H.264 i wielu innych dzisiaj stosowanych. Dodatkowo programiści nie mogą sterować, ani technologia na to dotychczas nie pozwalała zmiennością jakości transmisji.

Microsoft prawdopodobnie tym ruchem komunikuje na rynku, że zamierza wspierać w przeglądarkach Internet Explorer WebRTC i jest żywo zainteresowany technologią na tyle, że partycypuje w jej rozwoju.
Jest to o tyle ciekawe, że dotychczas ta firma była już znana z swoich rozszerzeń do tego protokołu choćby na potrzeby niedawno kupionego SKype’a i szeroko w korporacjach wdrażanego Lynca.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: