Strona główna > Life Hacking, Przedsiębiorczość > GoldenLine wychodzi z konkretną ofertą dla startupów

GoldenLine wychodzi z konkretną ofertą dla startupów

Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek opiszę na blogu cokolwiek co jest związane z GoldenLine, ale wiadomość z dzisiaj mnie to tego wręcz zobowiązuje.

Gdybym miał się zastanowić jaką rolę pełni GL u mnie w firmie to śmiało bym powiedział, że to jedno z tych niezbędnych narzędzi do rekrutacji, które każda firma powinna chociażby spróbować wykorzystać. Prawie 2 miliony potencjalnych osób, które mogę odszukać dzięki masie filtrów i suwaków.

GL dzisiaj pokazuje ofertę dla startupów, firm z sektora ICT, które mają mniej niż 2 lata

image

Na stronie internetowej projektu http://rekrutacja.goldenline.pl/dla-startupow znajdziemy informacje o tym co daje program, w informacje o oszczędnościach jakie właśnie się u nas w Kasie firmowej pojawiły

image

Bardzo ostrożnie podchodzę do takich wyliczeń bo wiem doskonale, że większość firm by po prostu nie zapłaciła, a szukała innymi – pewnie gorszymi – kanałami.

Sam proces aplikacji jest banalnie prosty, wypełniamy kilka pól

image

i czekamy na potwierdzenie adresu

image

Co o tym myślę?

Gdybym był ignorantem to powiedziałbym “w końcu!”. Będąc jednak po stronie startupów i biznesu powiem “czemu tak późno?!?”. Patrząc na swój dział HR i myśląc jak mogą działać inne mam wrażenie, że udostępnienie narzędzia firmom na początkowym etapie działania za darmo z dodatkową pomocą (tu: eksperta) może skutkować tym, że po tych kilku miesiącach proces rekrutacji będzie działał tak pozytywnie, że firma nie będzie mogła “żyć” bez tego narzędzia.

Firmy też skorzystają, niski próg wejścia powoduje to, że każdy dzisiaj może aplikować i spróbować bardziej cywilizowanej formy rekrutacji niż plakat czy ulotka na uczelni, z której chcemy taczkami zgarniać młodych gniewnych programistów, copywritterów czy socialowców.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: